U18 Boys’ Trials 2019-20
U18 Boys “North Squad”
Date: Sunday 3 November 2019
Name | County | Name | County |
Charlie Lamb | Durham | Oliver Waddison | Staffordshire |
Matthew Wade | Durham | Charlie Hindson | Durham |
Carter Lycett | Staffordshire | Michael Olavinka | Greater Manchester |
David Pereira | Staffordshire | Cameron Newton | Cheshire |
Josh Lewis | Staffordshire | Taylor Richardson | Durham |
Lucas Garbe | Merseyside | Sam Ellis | West Mildands |
Ben Reay | Durham | Steven Johnson | Durham |
Kenyatta Bernal | Cheshire |
U18 Boys “South Squad”
Date: 17th November 2019
Name | County | Name | County |
Harvey Wiles-Richards | Somerset | Ross Johnstone | Gloucestershire |
Taylor Haddow | Bedfordshire | Ike Orji | Kent |
Cameron Pike | Somerset | Reece Wylie | Hampshire |
Shane Harper | Sussex | Ethan Prichard | Hampshire |
Charlie Dickerson | Norfolk | Max Blencowe | Sussex |
Ethan Warne | Norfolk | Ernest Turay | Kent |
Christian Rowe | Hampshire | Callum Watts | Somerset |
Thomas Duffy | Essex | Hans Mpongo | Hampshire |
Brad Santos | Sussex | Matt Wood | Devon |
U18 Boys’ North Trial
Date: Saturday 19 October 2019
Selected North squad:
Name | County | Name | County |
Charlie Lamb | Durham | Matthew Wade | Durham |
Michael Olayinka | Greater Manchester | Joe Lockey | Durham |
Max McGuckin | Cleveland | Lucas Garbe | Merseyside |
Ben Reay | Durham | Taylor Richardson | Durham |
Cameron Newton | Cheshire | Riley Jackson | Greater Manchester |
Kenyatta Bernal | Cheshire | Joe Lamb | Durham |
Charlie Hindson | Durham | Xenon Bahula | Merseyside |
Steven Johnson | Durham | Max Dickov | Cheshire |
U18 Boys’ Midland Trial
Date: Sunday 20 October 2019
Selected Midland squad:
Name | County | Name | County |
Ethan Lack | Northamptonshire | Tom Hipwell | Humberside |
Adam Parker | Humberside | Dan Meredith | West Midlands |
Sam Ellis | West Midlands | Josh Mussell | West Midlands |
Oliver Waddison | Staffordshire | Josh Lewis | Staffordshire |
Carter Lycet | Staffordshire | Oliver Watchorn Rice | Staffordshire |
Greg Lewis | Staffordshire | Harry Buzzard | Staffordshire |
Callum Niven | Staffordshire | Dave Poncespereira | Staffordshire |
Brad Bood | Shropshire | Ryan Millington | Shropshire |
George Scott | Shropshire |
U18 Boys’ South East Trial
Date: Sunday 27 October 2019
Selected South East squad:
Name | County | Name | County |
Cameron Pike | Somerset | Brad Santos | Sussex |
Taylor Haddow | Bedfordshire | Elliot Long | Hertfordshire |
Shane Harper | Sussex | Reece Wylie | Hampshire |
Ernest Turay | Kent | Jack Palmby | Kent |
Charlie Dickerson | Norfolk | Ethan Warne | TBC |
Thomas Duffy | Essex | Will Moses | Kent |
Max Blencowe | Sussex | Callum Newson | TBC |
Alex Green | Kent | Ike Orji | Kent |
U18 Boys’ South West Trial
Date: Sunday 3 November 2019
Selected South West squad:
Name | County | Name | County |
Ethan Glough | Oxfordshire | George Brevett | Wiltshire |
Harvey Wiles-Richards | Somerset | Daniel Warre | Wiltshire |
Jewell Harrison | Cornwall | Louis Wilkins | Hampshire |
Archie Morris | Somerset | Hans Mpongo | Hampshire |
Christian Rowe | Hampshire | Ethan Pritchard | Gloucestershire |
Matt Wood | Devon | Karim Pare | Somerset |
Theo Williams | Gloucestershire | Nathan Byrne | Berkshire |
Tyan Hawkins | Oxfordshire | Malachi Caesar | Gloucestershire |
Ross Johnstone | Berkshire | Callum Watts | Somerset |